Pościg w Żywcu. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu

Csm policja po 960x640 e35b147849

Redakcja

24 kwietnia 2021

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 35-letni mieszkaniec Żywca, który kierując citroenem i uciekając przed policyjnym pościgiem, uderzył w dwa samochody, policyjny radiowóz oraz uszkodził elewację kilku budynków.

W czwartek około 15.35 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że na parkingu jednego z żywieckich osiedli kierowca citroena uderzył w samochód i odjechał.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i już po chwili zauważyli poszukiwane auto.

Dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Podczas ucieczki kierowca citroena złamał szereg przepisów ruchu drogowego, uderzył w dwa samochody, policyjny radiowóz oraz elewację kilku budynków, stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych kierowców oraz pieszych. W pewnym momencie zatrzymał samochód i kontynuował ucieczkę pieszo.

Został jednak szybko zatrzymany przez mundurowych. Wówczas okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Żywca. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za szereg wykroczeń drogowych, które popełnił w trakcie ucieczki.

źródło: KMP Żywiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3