Polska 2050 przedstawiła swoich kandydatów do Sejmu z okręgu katowickiego

IMG 20230823 111535
Kastelik

Szymon Kastelik

24 sierpnia, 2023

Katowicka jedynka list Trzeciej Drogi, poseł Michał Gramatyka z Polski 2050 zaprezentował kandydatów reprezentowanej przez siebie partii do Sejmu w okręgu katowickiego. Wśród nich są zarówno doświadczeni radni, jak też osoby, które dotychczas nie działały w polityce. 

Jak informowaliśmy wcześniej, jedynką Trzeciej Drogi z Katowic będzie poseł Michał Gramatyka. Ale to nie jedyny reprezentant Polski 2050 na tej liście. W sumie o mandat z okręgu katowickiego powalczy 12 przedstawicielek i przedstawicieli partii Szymona Hołowni. 

- Crème de la crème regionalnej polityka. ludzie, za którymi idą ich dokonania, doświadczenie i sukcesy - powiedział Michał Gramatyka. 

Najciekawszymi nazwiskami są niewątpliwie dotychczasowi radni miejscy. W wyborach wystartuje Dawid Durał, często nazywany jedynym opozycyjnym radnym w Katowicach, szef OSP Dąbrówka Mała. Reprezentantką Tychów jest radna Anita Skapczyk, która w 2018 roku startowała w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatką z Rudy Śląskiej została Aleksandra Poloczek, dyrektorka tamtejszego MOSiR. Rok temu wspierała w wyborach przedterminowych na prezydenta miasta Krzysztofa Mejera. Kandydatem Polski 2050 został też radny Świętochłowic, Rafał Łataś. 

Przedsiębiorcy i społecznicy

W okręgu katowickim Polska 2050 wystawiła na listy Trzeciej Drogi osoby, które dotychczas nie miały wiele wspólnego z polityką, także na szczeblu samorządowym. 

  • Grzegorz Maciantowicz, przedsiębiorca
  • Paweł Janas, przedsiębiorca i działacz społeczny
  • Zbigniew Zduniak, ratownik górniczy
  • Jolanta Keler, pracuje z osobami niepełnosprawnymi
  • Patrycja Pawłowska-Bielawska, doktorka nauk o ziemi i autorka blogów
  • Mieczysław Folta, górnik - inżynier mechanik
  • Szymon Danielczyk, ekonomista

Były marszałek woj. śląskiego idzie z Trzecią Drogą

Na konferencji prasowej pojawił się również Mirosław Sekuła. Były marszałek woj. śląskiego, były prezes NIK oraz były poseł z PO. Michał Gramatyka zapowiedział, że najprawdopodobniej Sekuła także wystartuje z listy Trzeciej Drogi w nadchodzących wyborach, jako kandydat PSL-u.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3