Policjanci z Pawłowic odzyskali przywłaszczoną ciężarówkę wartą 150 tys. złotych

54 694005 g

Redakcja

16 lutego, 2022

Dzięki dobrej współpracy policjantów z Pawłowic i pomocy obywatelskiej, odzyskano przywłaszczone mienie. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą o wartości około 150 tys. zł wrócił do prawowitego właściciela. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez stołecznych śledczych.

Ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, to jedno z naszych podstawowych zadań. Skuteczność podejmowanych działań niejednokrotnie zależy od współpracy pomiędzy stronami. Tak też było w przypadku prowadzonych czynności w sprawie przywłaszczenia pojazdów ciężarowych z Warszawy”

informuje policja. 

Gdy policjanci z komisariatu w Pawłowicach zostali powiadomieni o tym, że poszukiwana ciężarówka może być na ich terenie, natychmiast przystąpili do działań. Sprawdzając każdy możliwy trop, na efekty nie trzeba było długo czekać.

Kontrolując okolice parkingu jednej z firm logistycznych w Warszowicach, odnaleźli tam wśród innych samochodów ciężarowych - ciągnik volvo wraz z naczepą.

Następnie ustalili kierowcę, a także właściciela firmy, w której pracuje. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą wartości około 150 tysięcy złotych został zabezpieczony, a po wykonanych czynnościach zwrócony prawowitemu właścicielowi. Materiały z wykonanych czynności przekazano do jednej z warszawskich komend, celem dalszego prowadzenia.

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3