Policjanci z Pawłowic odzyskali 3 skradzione samochody

54 675873 g

Redakcja

1 października, 2021

Policjanci z Pawłowic odzyskali 3 skradzione pojazdy. Zabezpieczone ślady i ustalenia śledczych doprowadziły ich do dwóch złodziei. Sprawcy zostali zatrzymani, a odzyskane mienie trafiło do właścicieli.

21 września 2021 roku z parkingu przy ulicy Polnej w Pawłowicach skradziono samochód osobowy marki Volkswagen Golf IV. Już po niespełna tygodniu policjanci namierzyli go w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejscu zabezpieczyli pojazd oraz ślady mogące posłużyć do ustalenia sprawcy kradzieży. Mundurowi przeprowadzili wiele ustaleń, w efekcie których już po tygodniu od kradzieży zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Z ustaleń kryminalnych jednak wynikało, że podczas kradzieży młody mężczyzna miał wspólnika, który już kolejnego dnia także został zatrzymany. 25-latek miał jeszcze więcej na swoim sumieniu. W nocy z 20 na 21 września 2021 roku włamał się w Cieszynie do zaparkowanej mazdy 323f, a wcześniej w Skoczowie ukradł bmw. Mężczyzna odpowie za kradzież i kradzieże z włamaniem.

Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. O tym, jakie kary poniosą, zdecyduje sąd. Odzyskane przez policjantów 3 skradzione samochody już zostały przekazane prawowitym właścicielom.

 

Źródło: Śląska Policja

powiązane artykuły:

49 697090
Lokalne 15 marca, 2022

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariusz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.3µg/m3 PM2.5: 12.8µg/m3