Policjanci z Cieszyna przechwycili dopalacze

41 671318

Redakcja

6 września, 2021

Kryminalni z Cieszyna przejęli blisko 200 gramów dopalaczy. Mieszkaniec Cieszyna ukrywał je w samochodowym schowku. Mężczyzna i jego wspólnik są również podejrzewani o wprowadzanie do obrotu substancji psychotropowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego cieszyńskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przejęli znaczną ilość narkotyków.

Tym razem dzięki zebranym informacjom zatrzymali 23-latka z Cieszyna oraz jego 26-letniego kolegę. Choć cieszynianin próbował ukrywać się przed policjantami, często zmieniając miejsce zamieszkania, kryminalni nieustannie gromadzili materiał dowodowy i ostatecznie zatrzymali „na gorącym uczynku”.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie, którym poruszali się podejrzani, blisko 200 gramów nowej substancji psychoaktywnej, broń gazową, pieniądze, telefony i wagę. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Przedstawiono im zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Cieszyńska prokuratura, która nadzoruje to śledztwo, wnioskowała o areszt dla zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 23-latka i 26-latka. Mężczyznom grozi im nawet do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Cieszynie

41 671317

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3