Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali złodziei

49 724937

Redakcja

20 września, 2022

Dwóch katowickich policjantów w czasie wolnym od służby zatrzymało złodziei sklepowych. Pierwszy został zatrzymany przez policjanta Wydziału Kryminalnego na ulicy Rolnej w Katowicach, a drugi w Sosnowcu przez dzielnicowego komisariatu II Policji w Katowicach.

Do pierwszego zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej doszło na ul. Rolnej w Katowicach. Policjant wydziału kryminalnego katowickiej komendy będąc na wolnym, zauważył jak z marketu budowlanego wybiega mężczyzna z towarem, a za nim biegnie ochroniarz sklepu. Stróż prawa zorientował się, że uciekający mężczyzna jest najpoprawniej złodziejem i ucieka z kradzionym towarem, przeskakując przez płot.

Dobrze znając topografię miasta, policjant wiedział, którędy mógł pobiec złodziej i czekał na mężczyznę w odpowiednim miejscu. 35-latek był bardzo zaskoczony zatrzymaniem przez policjanta w cywilu”

relacjonuje zdarzenie policja. 

Skradzioną baterię do elektronarzędzi o wartości 400 złotych odzyskano, a sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Do drugiego zatrzymania sklepowego złodzieja, tym razem przez dzielnicowego z Komisariatu II Policji w Katowicach, doszło w Sosnowcu. Sierż. szt. Kamil Kalębka wracając do domu po służbie, chciał w jednym z marketów przy ul. Narutowicza zrobić zakupy. Kiedy podjechał pod sklep, zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który wykorzystał fakt otwarcia drzwi wyjściowych i ukradł zgrzewkę piwa. Ochrona sklepu ani pracownicy nie zauważyli kradzieży. Mężczyzna chciał uciec ze skradzionym towarem, ale uniemożliwił mu to katowicki dzielnicowy, który zatrzymał mężczyznę i powiadomił o fakcie dyżurnego sosnowieckiej komendy. Sprawca kradzieży sklepowej został ukarany mandatem karnym, a nienaruszony towar powrócił do sprzedaży.

 

Źródło: KMP w Katowicach

49 724936

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3