Katowice: Śląska policja zablokowała ruch. Wideo z zatrzymywania kierowców! [WIDEO]

Screen policja

Redakcja

1 stycznia 2021

Policjanci wzięli sobie do serca ostatni "apel" premiera Mateusza Morawieckiego i na części śląskich dróg przeprowadzali kontrole. Z jednej strony poprawa bezpieczeństwa, z drugiej obrazki rodem ze stanu wojennego. Bo choć ustawowego zakazu przemieszczania nie było, to kontrole wyglądały, jakby jednak ustawa weszła w życie.

Nasi Czytelnicy informowali o zorganizowanych patrolach, które kontrolowały niektóre trasy wylotowe m.in. z Katowic. W kierunku Tychów, Chorzowa i Sosnowca ustawiło się nawet po kilka radiowozów, które stanowiły naturalną blokadę. Kontrolowano większość aut jadących po godz. 19, czyli teoretycznie tej, o której mówił premier, że będzie początkiem godziny policyjnej.

Policjanci - jak relacjonują Czytelnicy - dopytywali, czy kierujący wiedzą, że jest zakaz poruszania się i najczęściej pouczali kierowców. Wrażenie jakie robiło to na wielu starszych kierowcach było jednak piorunujące.

- Pamiętam jak to było podczas stanu wojennego, na rogatkach miast patrole milicji i wojska, kontrola każdego auta. Wróciły wspomnienia - mówi nam wstrząśnięty pan Wojciech. 

W niektórych miejscach, jak np. na wylotówce z Katowic do Sosnowca policjanci zatrzymywali ruch i spisywali każdego - informują Czytelnicy. 

Foto: Screen Centralny Szpital Psychiatryczny FB

Mid 20c31200

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3