Policja razem ze Strażą Leśną patroluje lasy

43 727823

Redakcja

9 października, 2022

Uwaga kierowcy i grzybiarze! Policjanci i strażnicy leśni patrolują tereny leśne, sprawdzając czy nie łamane jest prawo. Kontrolują czy kierowcy nie wjeżdżają samochodami do lasu, czy nie są wywożone tam śmieci, palone ogniska i kradzione drewno. Dotychczas ujawni już 20 wykroczeń, w których bezprawnie wjechano samochodem do lasu.

Mundurowi oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Siewierz rozpoczęli akcję „Grzybiarz 2022”, która potrwa przez cały miesiąc. Podczas jej trwania będą oni patrolować lasy w leśnictwach: Mierzęcice, Winowno, Kuźnica, Łosień, Ząbkowice, Maczki, Poręba.

W szczególności zwracać uwagę będą na bezprawne wjazdy pojazdami silnikowymi do lasu, zaśmiecanie, kradzież drewna, palenie ognia w miejscach niedozwolonych oraz niszczenie urządzeń turystycznych. Dotychczas w trakcie działań mundurowi ujawnili 20 wykroczeń i skontrolowali 21 pojazdów, które wbrew przepisom prawa wjechały na teren leśny.

Pogoda sprzyja grzybobraniu, jednak pamiętajmy, żeby w lesie zachować rozsądek, a przede wszystkim nie zostawiać w nim swoich śladów - szczególnie śmieci, tak żeby móc wrócić na kolejne grzybobrania do pięknego i czystego lasu. Mundurowi zapowiadają, że będą czuwać nad przestrzeganiem przepisów przez cały miesiąc. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3