Policja poszukuje sprawców odpalenia świec dymnych na meczu Górnika Zabrze

64 759325

Redakcja

22 maja 2023

Górnik Zabrze w przedostatniej kolejce sezonu Ekstraklasy pokonał u siebie Pogoń Szczecin. Nie brakowało emocji. Także na trybunach.

Górnik Zabrze zakończy sezon najpewniej na 6. miejscu w tabeli. Na pożegnanie ze swoimi kibicami (mecz 33. kolejki był ostatnim spotkaniem na stadionie im. Ernesta Pohla) w tym sezonie, zabrzanie dali powód do radości swoim kibicom. Końcówka sezonu w wykonaniu zespołu przejętego przez Jana Urbana jest fantastyczna. W sobotę Górnik pokonał Pogoń Szczecin 2:1.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry niezastąpiony Lukas Podolski, który pozostanie w Zabrzu co najmniej do końca sezonu 2024/2025. Kibice Górnika tłumnie przybyli na swój stadion. W sumie mecz oglądało 21 tys. kibiców. 

Wszystko zabezpieczała policja. Funkcjonariusze współpracowali z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. Na szczęście nie doszło do żadnych groźnych sytuacji.

Policja odnotowała tylko odpalenie rac przez kibiców na stadionie w Zabrzu. Jak informuje zabrzańska komenda, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą już ustalenia zmierzające do identyfikacji sprawców.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3