Podziękowania marszałka woj. śląskiego i włodarzy Stadionu Śląskiego dla Anity Włodarczyk

240966231 1493482524362022 2008531189897389448 n
134433432 444638379887352 6386783433707906037 n

Natalia Czarnuch

2 września 2021

Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Bartłomiej Kowalski - dyrektor Stadionu Śląskiego oraz Jan Widera - prezes Stadionu Śląskiego, na dzisiejszej konferencji podziękowali polskiej reprezentantce w rzucie młotem - Anicie Włodarczyk za fenomenalny występ w Tokio i zdobycie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich.

Anita Włodarczyk po raz trzeci w karierze zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, a jej świetne wyniki z pewnością zapisały się na kartach sportowej historii. Mistrzyni w rzucie młotem jest ambasadorką Stadionu Śląskiego. 

2 września na Stadionie Śląskim odbyła się konferencja z udziałem marszałka województwa śląskiego, a także dyrektora oraz prezesa Stadionu Śląskiego, którzy podziękowali za zasługi sportowe i zdobycie złotego krążka naszej reprezentantce. Jakub Chełstowski, Bartłomiej Kowalski i Jan Widera wręczyli Anicie Włodarczyk m.in czek na 30 000 zł. 

Złoty medal, gigantyczne osiągnięcie. Fantastycznie, ja się bardzo cieszę - gratuluję Anita tego wyniku. To duma tutaj dla nas, dla Stadionu Śląskiego, że jesteś z nami, wspierasz nas, a my wspieramy Ciebie

Powiedział jakub chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Anita Włodarczyk przeszła do historii. Zdobyła trzeci złoty medal z rzędu. Jej wyniku na pewno nie pobija nikt przez długie lata.

Anita Włodarczyk to absolutna dominatorka w rzucie młotem kobiet. Lekkoatletka wszechczasów można powiedzieć w tej konkurencji (...) jesteśmy dumni, że możemy gościć i że możemy mieć taką ambasadorkę na Stadionie Śląskim 

Powiedział prezes stadionu Śląskiego, jan widera.

Prezes zagwarantował polskiej mistrzyni, że na Śląsku zawsze odnajdzie wsparcie, nawet wtedy, gdy zdecyduje się na zakończenie kariery. 

Bartłomiej Kowalski, dyrektor Stadionu Śląskiego dodał, że współpraca z Anitą Włodarczyk - ambasadorką tzw. "Kotła Czarownic" - przebiega bardzo pomyślnie. 

Cieszę się, że po kilku latach to serce polskiej lekkoatletyki znalazło się w województwie śląskim (...) W czasie pandemii, bo to też trzeba docenić, tyle wspaniałych mistrzowskich imprez zostało zorganizowanych (...) Województwo śląskie i Stadion Śląski pokazał, że można. Jeżeli ma się super współpracowników, osoby, które są zaangażowane, zmotywowane to teraz Stadion Śląski jest na świecie rozpoznawalny - powiedziała Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska. 

Włodarczyk dodała, że na Stadionie Śląskim czuje się jak w domu. Podkreśliła, że zdobycie złotego medalu to najlepsze odwdzięczenie się za wsparcie, jakie otrzymuje. Mistrzyni zapowiedziała, że ma zamiar wystartować na IO w Paryżu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3