Podziękowania dla tarnogórskich policjantów od społeczności romskiej

61 690896 g

Redakcja

20 stycznia, 2022

Na ręce szefa tarnogórskich policjantów młodszego inspektora Sławomira Bylickiego wpłynęły podziękowania dla policjantów. Przedstawiciel społeczności romskiej podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm podczas akcji dotyczącej poszukiwania zaginionej nieletniej z Tarnowskich Gór.

 Słowa uznania dla każdego z policjantów są bardzo miłe i stanowią jeszcze większą motywacją do codziennej służby”

pisze kpp w tarnowskich górach. 

Przypomnijmy, policjanci z Tarnowskich Gór prowadzili poszukiwania 16-letniej Cynthii Borucińskiej, która w nocy z 26 na 27 grudnia 2021 wyszła na spacer z psem i chwilę później zniknęła. Jak wynikało wówóczas z ustaleń policji, dziewczyna dobrowolnie wsiadła do samochodu, który po nią przyjechał. 

Tego samego dnia wieczorem Cynthia odnalazła się cała i zdrowa. 

Dziewczyna odnalazła się, przyjechała do miejsca zamieszkania, policjanci właśnie zakończyli czynności z jej udziałem. Jest pod opieką rodziny. Okazało się, że dobrowolnie wsiadła do samochodu, którym podjechała znana jej osoba. Później nie wracała, obawiając się konsekwencji”

powiedział Ciecierski.

Policjanci rozważali różne hipotezy – także taką, że nastolatka została wciągnięta do auta i porwana. Aby ustalić miejsce jej pobytu, sprawdzali m.in. zapisy monitoringu.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.7µg/m3 PM2.5: 11.6µg/m3