Podziękowała policjantom ze Świętochłowic za uratowanie życia jej córce

Railway tracks gbd409ebb9 1920

Redakcja

24 maja, 2022

„Policjanci wykazali się bohaterską postawą, ściągając moje dziecko z torów i ratując jej życie, za co bardzo jestem wdzięczna”. Mieszkanka Świętochłowic podziękowała dwóm świętochłowickim policjantom za uratowanie życia jej 11-letniej córce.

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla dwóch świętochłowickich policjantów. Autorka listu wyraziła słowa uznania za bohaterską postawę mundurowych, którzy uratowali życie jej córce. Dziewczynka próbowała targnąć się na swoje życie, rzucając się wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Służba w Policji każdego dnia stawia przed mundurowymi inne wyzwania, a każda interwencja jest inna. Policjanci muszą szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego nieraz zależy czyjeś życie. Tak było tym razem, gdy dzielnicowy rejonu Zgoda, sierżant sztabowy Dawid Lewicki oraz policjantka z drogówki, sierżant Katarzyna Pieczonka zabrali nastolatkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg. Jak powiedzieli mundurowi: „Nie było czasu na przemyślenia… w grę wchodziła tylko szybka reakcja, dzięki której nie doszło do tragedii.”

Źródło: KMP w Świętochłowicach

60 707755 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3