Pociągi obrzucane kamieniami. Olbrzymie starty!

20160524 090241

Redakcja

27 października, 2022

Blisko pół miliona złotych!Tyle spółka Koleje Śląskie musiała przeznaczyć w ciągu tylko 5 lat na naprawę zniszczonych pociągów po obrzuceniu ich kamieniami. Traci na tym nie tylko śląski przewoźnik, ale również pasażerowie.

W miniony weekend doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, w których nieznani sprawcy zaatakowali kamieniami pociągi Kolei Śląskich.

Do pierwszego przypadku doszło wczesnym popołudniem w sobotę. W Sosnowcu podczas wjeżdżania naszego pociągu na dworzec główny wybito jedną z szyb w pierwszym wagonie.

Wieczorem, również w sobotę, doszło do podobnej sytuacji. Sprawcy, którzy oczywiście zaraz po ataku uciekli, obrzucili pociąg relacji Katowice – Zwardoń na szlaku pomiędzy Kobiórem a Pszczyną.

Te niebezpieczne zachowania wpływają bardzo mocno na jakość i komfort podróżowania. Koleje Śląskie posiadają jeden z najnowocześniejszych taborów. Koszt jednego pociągu to blisko 20 milionów złotych. Takie karygodne działania sprawiają, że nowoczesny pociąg, musi być na czas naprawy wyłączony z eksploatacji a to oznacza wysyłanie na trasy taboru zastępczego.

Koleje Śląskie wszystkie przypadki zgłaszają odpowiednim służbom.

Foto: kolejeslaskie.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.2µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3