Kolej metropolitalna w Będzinie? Przedstawiciele lewicy o kluczowej inwestycji dla regionu

Spotkanie z Czarzastym

Redakcja

17 grudnia, 2019

Trwa śniadanie prasowe przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego i przedstawicieli polskiej lewicy w Będzinie. Politycy zabrali głos w sprawie Kolei Metropolitalnej i ewentualnej współpracy Nowej Lewicy z PISem.

Przedstawiciele polskiej lewicy spotkali się z dziennikarzami w Będzinie. Zabrali głos w sprawie pomysłu utworzenia Kolei Metropolitalnej.

Będziemy działać na rzecz rozwoju transportu kolejowego w regionie. Będziemy walczyć o finansowanie kolei metropolitalnej z budżetu centralnego. Nawet w połowie pieniądze powinna dać Warszawa”

Maciej Konieczny, ZARZĄD PARTII RAZEM

To inwestycja kluczowa nie tylko dla Śląska, ale i Zagłębia Dąbrowskiego. O regionalnych aspiracjach dotyczących Kolei Metropolitalnej mówił Rafal Adamczyk, poseł SLD z Będzina. 

Będziemy walczyć o 3 i 4 tor w Sosnowcu i Będzinie”

Rafał Adamczyk, SLD, poseł Z BĘDZINA

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty odniósł się także do pomysłu ewentualnej współpracy z PISem.

Od stycznia lewica rozpocznie wspólne działania dla województwa śląskiego wątpię czy PiS będzie chciał się z nami spotkać ani czy my będziemy chcieli spotkać się z PISem”

Włodzimierz CZarzasty, Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej

 
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 20.2µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3