Pierwszy kontrakt RAFAKO po restrukturyzacji spółki

Csm csm stabilizator 39f5169f35 d326213218 1

Redakcja

28 września, 2022

Grupa RAFAKO "wraca do gry". Po olbrzymim kryzysie i widmie upadku, RAFAKO podpisał nowy kontrakt po restrukturyzacji spółki.

Kontrakt na budowę i uruchomienie układu ciepłowniczego to pierwszy nowy projekt w Grupie RAFAKO, pozyskany po zakończeniu procesu restrukturyzacji Spółki.

- Powrót RAFAKO na rynek stał się faktem. Wygraliśmy postępowanie przetargowe na projekt, który jest niezmiernie istotny biznesowo dla naszej Grupy Kapitałowej – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, Prezes Zarządu RAFAKO S.A. – Transformacja energetyczna ciepłownictwa będzie ważnym obszarem rozwoju całej grupy kapitałowej. Dlatego realizacja tego typu inwestycji doskonale wpisuje się w nasz nowy model biznesowy – dodał.

Jak informuje spółka, inwestycja obejmuje także niezbędną infrastrukturę budowlaną i techniczną oraz budowę układu dostarczenia ciepła do odbiorników na terenie zakładu produkcyjnego w Barlinku. Umowa ma być zrealizowana maksymalnie do 13 miesięcy od momentu jej podpisania, a obiekt ma zostać przekazany do eksploatacji po 14 miesiącach.

- Występujemy w tej inwestycji jako Generalny Wykonawca. Będziemy integrować wszystkie branże i zarządzać projektem do momentu przekazania obiektu do użytkowania – poinformowała Justyna Mosoń, Prezes Zarządu Rafako Innovation Sp. z o.o. – Równie ważne jest to, że projekt będzie dla nas impulsem do rozwoju produktów technologicznych, które pozwolą ciepłownictwu, ale także zakładom przemysłowym, na przeprowadzenie dekarbonizacji. Oprócz inwestycji w biomasę, można integrować odnawialne źródła energii w hybrydowe systemy – dodała Justyna Mosoń.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3