Pierwsze decyzje Collinsa w Zagłębiu Sosnowiec

418892653 918300679655123 3184931575108979499 n

Redakcja

16 stycznia, 2024

Trener i dyrektor sportowy z Białorusi. Oto pierwsze decyzje Rafała Collinsa, który po nabyciu 0,74 proc. akcji w Zagłębiu Sosnowiec, odpowiedzialny jest za pion sportowy. 

Rafał Collins nabył niecały procent akcji Zagłębia Sosnowiec, a dokładnie 0,74 proc. Przedsiębiorca i gwiazda TVN-u wział na siebie odpowiedzialność za pion sportowy klubu.

- Jego celem jest podjęcie wszelkich niezbędnych działań, które mają doprowadzić do polepszenia się sytuacji organizacyjnej, a w szczególności sportowej Zagłębia Sosnowiec - czytamy w komunikacie klubu.

- Na razie nie zmienia się pakiet miasta, ale wszystko przed nami. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w ciągu najbliższych tygodni rozpisany zostanie przetarg na sprzedaż pakietu akcji spółki, w którym mogą wystartować zainteresowani inwestorzy. Mogę Was zapewnić, że rozmowy z zainteresowanymi cały czas trwają - poinformował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Pierwsze decyzje Collinsa

Na jego pierwsze ruchy kibice nie musieli długo czekać. 16 stycznia Collins poinformował, że nowym trenerem został Białorusin Aleksandr Chackiewicz, który zastąpi Artura Derbina - dotychczasowemu trenerowi zaproponowano stanowisko dyrektora Akademii Zagłębia. Chackiewicz to były trener Dynama KIjów i reprezentacji Białorusi. 

Natomiast dyrektorem sportowym został Białorusin Michaił Zalewski, który osiadł w Polsce po wyprowadzce ze swojej ojczyzny (przed reżimem Łukaszenki). W Białorusi pracował m.in. jako dyrektor generalny FC BATE Borysów. Był też doradcą dyrektora generalnego FC Mińsk. W Polsce wspiera m.in. uchodźców z Białorusi. 

fot. Rafał Collins Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3