Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. "Nie dajmy sobie wmówić, że księża to pedofile"

Orydzyk
Kastelik

Szymon Kastelik

9 lipca, 2023

"Trzeba uratować wiarę w Polsce. Trzeba uratować młodzież i dzieci" - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk. Od soboty trwa 32. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. To wspólnota słuchaczy radia, które powstało w 1991 roku w Toruniu. Założyli je zakonnicy ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela z o. Tadeuszem Rydzykiem na czele. - Unia Europejska już czyha, żeby nas wchłonąć. Ta niemiecka Unia Europejska - stwierdził na Jasnej Górze Rydzyk. 

Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem "Wierzę w święty Kościół". Rozpoczęła się w sobotę, 8 lipca o godz. 17.30 na jasnogórskich Błoniach. Plan dwudniowej duchowej wizyty w Częstochowie zakładał koncert, Mszę św., Różaniec i Apel Jasnogórski. 

W sobotniej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył bp senior Ignacy Dec z diec. świdnickiej. - Przybywamy, by dziękować za dar Radia Maryja, które od 32 lat przynosi słowo Prawdy z zachętą, abyśmy żyli w przyjaźni z Bogiem i ludźmi. Przybywamy, by także wypraszać Boże błogosławieństwo dla Kościoła i dla Ojczyzny, dla Europy i zagubionego dziś świata. Przybywamy by się modlić o pokój – mówił w homilii biskup senior diec. świdnickiej. Mówił również o tym, że szatan nie wyjechał "na urlop" i należy walczyć o prawdę i dobro codziennie. Biskup senior stwierdził, że odchodzimy od klasycznych kategorii dobra czy piękna, a powodem jest - "lansowana w krajach Unii Europejskiej ideologia gender przez podstępne hasła równości i tolerancji”.

Krytykował też ataki skierowane w postać Jana Pawła II. - My wiemy, że prawda jest dana przez Boga do odkrycia przez nas. Człowiek nie jest kreatorem prawdy, ale jest jej lektorem – stwierdził biskup senior.

Rydzyk na Jasnej Górze

Po sobotniej mszy przed zebranymi na Jasnej Górze członkami Rodziny Radia Maryja wystąpił ojciec Tadeusz Rydzyk. - Dziękujemy za to, że jesteście. Co by było, gdyby was nie było? To i Radia Maryja by nie było - mówił ojciec Rydzyk. 

W wystąpieniu założyciela Radia Maryja nie zabrakło również polityki. Podziękował Przemysławowi Czarnkowi, który był obecny na Jasnej Górze. - Bóg zapłać wszystkim, ale też panu ministrowi Przemysławo Czarnkowi. Który jest profesorem i konstytucjonalistą! Także nie byle jaki specjalista od prawa - powiedział Tadeusz Rydzyk. 

- Panie Jezus działaj szybciej, żeby wszyscy w tej Polsce Cię kochali - dodał ojciec Rydzyk. - Karabinami nas nie załatwili. Obozami nas nie załatwili. To ojro, czyli euro - mówił Rydzyk, krytykując działania podejmowane przez Unii Europejskiej. Rydzyk ostrzegał swoich słuchaczy, że są grupy i hejterzy, którzy chcą znów zamknąć Radio Maryję. - Maryja i wy obroniliście Radio Maryję. Trzeba ochronić Polskę, żeby Polska była chrystusowa - nawoływał Rydzyk. Krytykował także atakowanie Jana Pawła II. "Nazywają go pedofilem, ci sprzedawczyki".

- Nie dajmy sobie wmówić, że księża to pedofile. Jak jest jakiś przestępca, to załatwić normalnie. Ale co by było z Polską, gdyby nie kapłani. Trzeba być wdzięczni tym księżom - komentował Rydzyk. 

W niedzielę Rodzina Radia Maryi Radia Maryja drugi dzień pielgrzymki rozpoczęła Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. O 11:00 rozpoczęła się msza św. na szczycie pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Do Częstochowy na drugi dzień pielgrzymki przyjechali najważniejsi działacze Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele. 


fot. screen Jana Góra YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3