Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę

433670

Redakcja

17 kwietnia 2023

Po długich, zimowych miesiącach, za oknami w końcu wiosna. Dlatego na drogach spotykamy coraz więcej motocyklistów. W miniony weekend na Jasnej Górze odbyło się tradycyjne, "modlitewne" rozpoczęcie sezonu motocyklowego w ramach Motocyklowego Zlotu Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Na Jasnej Górze odbył się jubileuszowy XX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. To jedno z największych takich wydarzeń w Europie. Zlot rozpoczął się już w sobotę, a w niedziele odbyła się tradycyjna msza święta, która była najważniejszym punktem pielgrzymki motocyklistów. Podczas zlotu każdy chętny mógł m.in. oddać krew lub zakupić specjalne znaczki,  z których całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc Polakom z Kresów.

We mszy świętej przewodniczył biskup senior diec. drohiczyńskiej Tadeusz Pikus. Po eucharystii odbyło się święcenie motocykli. - Na waszych drogach zawsze zachowujcie ducha przyjaźni, bądźcie posłańcami umiłowanej Ojczyzny, czytelnymi świadkami wiary, prawdy i miłosierdzia Bożego - mówił biskup Pikus.

Organizatorem zlotu-pielgrzymki na Jasną Górę jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, który od wielu lat organizuje wyjazdy do miejsc mordu i pochówku Polaków. Dlatego na Jasnej Górze dużo modlitwy i słów poświęcono ofiarom reżimów (zwłaszcza ZSRR) oraz Polakom żyjącym na kresach. 

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3