Piekarska policja zatrzymała 21-latka, który wybił szybę w autobusie

53 657035

Redakcja

27 maja, 2021

Mężczyzna, który pod koniec kwietnia bieżącego roku wybił szybę w autobusie, został ustalony i zatrzymany przez piekarskich policjantów. Straty oszacowano na ponad 19 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać karze. O jej wymiarze zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br. kiedy to młody mężczyzna, podróżując autobusem komunikacji miejskiej, wyładował swoja złość na jednej z szyb pojazdu, a następnie uciekł.

Piekarscy kryminalni po analizie zebranego materiału ustalili i zatrzymali we wtorek sprawcę zniszczenia mienia, którego wartość wyceniono na ponad 19 tys. zł. 21-letni mieszkaniec Piekar usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, młody mężczyzna poniesie m.in. karę kilku miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszoną na okres dwóch lat oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 21.7µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3