PGG obniża ceny węgla nawet o 300 złotych za tonę

Wegielkamienny

Redakcja

18 lipca, 2023

Polska Grupa Górnicza przygotowała specjalną ofertę na lipiec. Największa spółka górnicza obniżyła ceny węgli w sortymencie orzech z wybranych kopalń.

O ubiegłorocznym kryzysie węglowym już prawie każdy zapomniał. Ba! Mnóstwo węgla zostało w składach (również w tych), a związkowcy z sektora energetycznego i wydobywczego alarmują, że na zwałach ponownie zalega nasz węgiel (powodem jest zalegający węgiel sprowadzony z zagranicy).

Nic więc dziwnego, że Polska Grupa Górnicza postanowiła na lato obniżyć cenę węgla typu orzech w swoim sklepie. - Węgiel sortymentu orzech (o uziarnieniu 25-80 mm) pochodzący z kopalń Piast-Ziemowit, Mysłowice-Wesoła, Staszic-Wujek do końca lipca tego roku oferowany będzie w cenie 1200 zł/t, natomiast orzech z gliwickiej kopalni Sośnica będzie kosztować 1100 zł/t - informuje PGG. To obniżka o 270-370 zł/t.

Wcześniej PGG zmniejszyła ceny do 1100 zł/t grubych sortymentów (orzech i kostka) z kopalń rybnickich. Natomiast cena węgla sortymentu kostka z ruchu Ziemowit obniżona została o sto złotych do poziomu 1370 zł/t.

Ponadto PGG przedłużyła promocję "Drugie tyle wegla", w której kupić można w e-sklepie w dwóch równych ilościowo zamówieniach łącznie od 2 do 10 ton dowolnego sortymentu węgla - pierwsze zamówienie jest pełnopłatne, a cena drugiego zostaje obniżona o 400 zł/t.

Do końca lipca obowiązuje gwarancja darmowego transportu z kopalni do dowolnie wybranego składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla (KDW).

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3