Parafia ewangelicka wysłała ukraińskim żołnierzom majtki

291974032 5283909821655889 7917321356483750120 n 1

Redakcja

6 lipca, 2022

Parafia Ewangelicka w Szczyrku włączyła się w pomoc Ukrainie w dość nietypowy sposób. Postanowili zebrać dary w postaci męskich majtek, które zostaną wysłane ukraińskim żołnierzom walczącym z wojskami Putina.

O akcji nietypowej, choć niewątpliwie potrzebnej, poinformował na swoim profilu proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu Jan Byrt:

Od pewnego czasu (czyli dwa miesiące) zbierałem w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku cichuteńko bez wielkiego rozgłosu - bieliznę osobistą (nowe majtki męskie w rożnych rozmiarach) dla żołnierzy walczących na Ukrainie”

 czytamy we wpisie z dnia 3 lipca. 

Jak informuje duchowny, udało się uzbierać sporo bielizny.

Dzisiaj po nabożeństwie, bo nazbierało się tego w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku, z radością przekazałem dary w postaci nowych -majtek w różnych rozmiarach i kolorach -Krisowi z Bielska Białej, który w tym tygodniu jedzie na wschodnią Ukrainę i przekaże żołnierzom! Chyba się tam przydadzą! ”

relacjonuje proboszcz.

Wspomniany w poście KRIS z Bielska-Białej to motocyklista, który aktywnie uczestniczy w nabożeństwach w Szczyrku. Tym razem nie motocyklem, ale busem zawiezie na wschodnią Ukrainę bieliznę dla żołnierzy.

Okazuje się, że to nie pierwsza nietypowa zbiórka zorganizowana przez księdza proboszcza. Kilka lat temu zbierał bieliznę dla kobiet z Afryki. 

Zbierałem kilka lat temu dla kobiet z Afryki bieliznę osobistą, bo takie były potrzeby (nazbierałem wtedy bardzo dużo nowych majtek i nowych biustonoszy )- tym razem, dla Ukrainy. Coś tam jeszcze, prócz nowych majtek, też tam jeszcze Krisowi na Ukrainę dałem aby autko miał załadowane i nie robił pustych przebiegów - na chleb dla Ukraińców też tam coś daliśmy. Dziękuję wszystkim za pomoc . Chwała Panu Bogu za was”

kończy swój wpis ksiądz proboszcz. 

Prócz bielizny parafia przekazała też Krisowi pieniądze na zakup pieczywa dla Ukraińców, które zebrano w ramach akcji "Zaunduj chleb bliźniemu".

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3