Para rowerzystów zgubiła się nad Pogorią. W poszukiwaniach pomógł GPS

43 762923

Redakcja

12 czerwca, 2023

Para z Sosnowca zgubiła się w lesie w okolicach Pogorii IV. Miała jednak naładowane telefony i skontaktowała się z policją. Dzięki sygnałowi GPS funkcjonariusze namierzyli rowerzystów. 

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Para w wieku około 60 lat zgubiła się nad Pogorią IV podczas rowerowej wycieczki. Mieszkańcy Sosnowca wjechali do lasu i po kilku godzinach stracili orientację w terenie. Nie potrafili wrócić na szlak. 

Zagubiona para zadzwoniła na policję i poprosiła o pomoc. -  Po otrzymaniu zgłoszenia, mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Dzięki dostępności sygnału GPS z telefonu pary oraz ciągłej rozmowie z dyżurnym naszej jednostki, funkcjonariusze policji byli w stanie ustalić przybliżoną lokalizację zagubionych. Policyjny zespół poszukiwawczy skoncentrował się na obszarze wokół zbiornika wodnego Pogoria IV - informuje dąbrowska policja.

Po intensywnych poszukiwaniach, policjanci znaleźli parę w dobrym stanie, chociaż bardzo zmęczonych. Udzielona została im niezbędna pomoc. Na miejsce przybyła też straż miejska, która zabrała podróżnych i ich rowery oraz zapewniła transport do domu. 

Policjanci po odnalezieniu małżeństwa podziękowali parze za umiejętne wykorzystanie telefonu komórkowego do skontaktowania się z odpowiednimi służbami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3