Oszust wpadł, bo ukradł... puszkę piwa

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

13 września, 2023

Skutecznie unikał policji, ale uznał, że ukradnie puszkę piwa. Wpadł i zamiast za kradzież, będzie odpowiadał za liczne internetowe oszustwa. 

Policja z Mikołowa prowadziła postępowanie ws. oszusta, który w okresie od lipca do połowy sierpnia 2022 roku oszukał przez internet 10 osób. 

- Mężczyzna wystawiał do sprzedaży drobne przedmioty niewielkiej wartości, np. aparat fotograficzny, nigdy jednak nie zamierzał ich wysłać. Przelane przez kupujących na konto bankowe pieniądze od razu wypłacał. Policyjne dochodzenie zostało wszczęte tuż po tym, jak jedna z pokrzywdzonych osób złożyła do banku reklamację transakcji - relacjonuje policja.

Za 22-letnim oszustwem wystawiono list gończy. Unikał kontaktu z policją. Ale jego sielanka nie trwała długo. Mieszkaniec Mikołowa wpadł 26 sierpnia bieżącego roku. W miejscowym sklepie przy ul. Młyńskiej ukradł puszkę piwa o wartości 3 złotych. 

Po policyjnej interwencji mężczyzna trafił do aresztu. 4 września został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa. Podejrzany przyznał się do wszystkiego. Za taki proceder grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3