Osobówka zderzyła z cieżarówką przewożącą metan w Drogomyślu. Interweniował LPR

41 730343

Redakcja

25 października, 2022

Do niebezpiecznego wypadku doszło na drodze krajowej nr DK81 w Drogomyślu. Na pasie w kierunku Katowic zderzyła się osobówka z dostawczym, który przewoził butle z metanem. Ciężko ranna kobieta kierująca samochodem osobowym została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

NIebezpieczny wypadek wydarzył się we wtorek, 25 października około 9.20 w w rejonie stacji paliw w Drogomyślu. Kierująca samochodem osobowym kobieta poruszała się w kierunku Wisły. W miejscu wypadku skręcała w lewo, pomimo nakazu jazdy na wprost, w wyniku czego doszło do zderzenia z jadącym w kierunku Katowic dostawczym Iveco, który transportował butle z gazem.

Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR, który zabrał ciężko poszkodowana 65-letnią kierującą Citroenem do szpitala. Na szczęście butle z metanem nie uległy rozszczelnieniu  i zostały zabezpieczone przez strażaków. Ekipy pracowały na miejscu przez ponad 3 godziny zabezpieczając ślady i badając przyczyny wypadku. Pas ruchu w kierunku Katowic był w tym czasie zablokowany. Na ten moment wiadomo, że kierowca Iveco był trzeźwy, a wszystkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez śledczych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3