Orgia na plebanii. Ksiądz usłyszał zarzuty

Priest gb76a548c5 1920

Redakcja

11 stycznia, 2024

Zarzuty dla księdza Tomasza Z. Miał być uczestnikiem orgii na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, podczas której jeden z uczestników zasłabł. 

W lokalu zajmowanym przez jednego z księży parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (bazylika) miało dojść pod koniec sierpnia 2023 roku do seks-imprezy. Spotkanie zorganizowano w mieszkaniu księdza Tomasza Z., redaktora sosnowieckiego dodatku do katolickiego tygodnika "Niedziela". Podczas "zabawy" jedna osoba miała stracić przytomność. Uczestnicy mieli brać leki na potencje i inne środki psychotropowe. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, ale ostatecznie nie zostali wpuszczeni do środka. Musiała interweniować policja. O sprawie informowała pierwsza Gazeta Wyborcza.

Proboszcz parafii powiadomił pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży. - Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji - komentował wówczas ks. Przemysław Lech, rzecznik diecezji.

Tomasz Z. został pozbawiony funkcji kościelnych oraz stanowiska redaktora tygodnika. Po skandalu ówczesny biskup sosnowiecki zdecydował o przejściu na emeryturę. 

Sprawą zajęła się dąbrowska prokuratura, która prowadzi śledztwo m.in. pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zarzuty dla księdza

Jak informuje Super Express, ksiądz Tomasz Z. usłyszał zarzuty. Duchowny podejrzany jest o przestępstwa dotyczące narkotyków, w tym udzielenia nielegalnej substancji innej osobie. Ponadto Tomasz Z. usłyszał zarzut przekroczenia wolności seksualnej innej osoby, a także spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieudzieleniu pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Prokurator prowadzący sprawę złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Ksiądz Tomasz Z. trafił do aresztu na okres dwóch miesięcy. 

fot. ilustracja poglądowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3