Okradali drogerie na Śląsku. Amatorzy szczoteczek do zębów złapani w Mysłowicach

66 704232

Redakcja

5 maja 2022

Mysłowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w drogeriach na terenie całego Śląska kradli artykuły chemiczne i elektroniczne. Wartość skradzionego mienia to kwota ponad 12 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli kilkanaście zarzutów.

Początkiem kwietnia tego roku uwagę mysłowickich wywiadowców zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn, którzy byli w rejonie jednej z drogerii przy ulicy Kwiatowej. Policjanci ustalili, że jest to 23-latek z Dąbrowy Górniczej oraz jego o cztery lata młodszy kolega z Sosnowca.

Podczas przeszukania ich samochodu policjanci znaleźli oryginalnie zapakowane artykuły drogeryjne, m.in. maszynki do golenia czy szczoteczki do zębów, które, jak się okazało pochodziły z kradzieży.

W czasie prowadzonego w tej sprawie postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni dokonywali kradzieży w różnych miastach na terenie całego Śląska. Wartość skradzionych przedmiotów to kwota ponad 12 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienia im kilkunastu zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 5-letni pobyt w więzieniu.     

Źrodło: KMP w Mysłowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3