Okradali bezdotykowe myjnie samochodowe. Straty oszacowano na ponad 30 tys. zł

36 716001

Redakcja

16 lipca, 2022

Będzińscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do urządzeń kasowych myjni samochodowych. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, jednak wartość start związanych z uszkodzeniem automatów została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia będzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie usiłowania kradzieży pieniędzy z modułów kasowych myjni bezdotykowych. Sprawcom nie udało się zrealizować planu, jednak ich zniszczenia spowodowały straty w wysokości blisko 2 tysięcy złotych. Po kilkunastu dniach rabusie dali ponownie o sobie znać.

Tym razem ich łupem padło kilkaset złotych, jednak straty, jakie wyrządzili, przekraczały aż 20 tysięcy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Będzina, którzy usłyszeli zarzuty.

Jak się okazało, 19-latkowi nie wystarczyło jedno spotkanie z policjantami i ponownie postanowił obrać sobie za cel myjnie samochodowe. I tym razem stróże prawa szybko zatrzymali młodego mężczyznę. Prokurator Rejonowy z Będzina zastosował wobec nastolatka policyjny dozór. Jednak i ten środek nie okazał się skuteczny.

Po kilku tygodniach wrócił on do akcji i tym razem z innym kompanem postanowił kontynuować swój przestępczy proceder w innym mieście. Stróże prawa, po zabezpieczeniu kolejnych dowodów, ponownie zatrzymali 19-latka oraz jego o 2 lata młodszego kolegę. Młodszy z mężczyzn usłyszał 4 zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Natomiast na wniosek śledczych i prokuratury, wobec 19-letniego podejrzanego, który usłyszał kilkanaście zarzutów, Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zatrzymani mężczyźni zrabowali kilka tysięcy złotych, jednak ich przestępcze działania spowodowały straty przekraczające 30 tysięcy.  Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Będzinie

36 716000

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3