Ogromne zniszczenia na Stadionie Śląskim po Wielkich Derbach Śląska

Stadionslaskizdemolowany

Redakcja

18 marca 2024

Zdemolowane toalety, zniszczona serwerownia i kosztowne straty. To bilans Wielkich Derbów Śląska na Stadionie Śląskim.

Na ten mecz czekali kibice całego Górnego Śląska i nie tylko. Wielkie Derby Śląska powróciły na Stadion Śląski po wielu latach. W niezwykłym święcie piłkarskim uczestniczyło blisko 40 tysięcy kibiców. 

Było wszystko. Widowiskowe oprawy, race oraz głośny doping. Niestety nie wszyscy jednak uznali za stosowne, aby uszanować ten ważny dzień dla śląskiej piłki oraz najważniejszy obiekt sportowy w województwie, jakim jest Stadion Śląski.

Podczas meczu doszło do skandalicznych aktów wandalizmu. - Zdewastowane zostały toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejniki, kafelki ze ścian. Wyłamane zostało też wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni, gdzie zastały powyrywane kable i zniszczony tworzący ją sprzęt - informuje Stadion Śląski.

W sieci pojawiły się również nagrania, na których widać jak grupa zamaskowanych kiboli zrobiła "pokazówkę", próbując sforsować tak zwaną strefę buforową pomiędzy sektorami. Podczas tej akcji również miało dojść do zniszczeń elementów infrastruktury stadionu.

Oświadczenie Ruchu

Do sprawy odniósł się Ruch Chorzów, który wynajmuje Stadion Śląski na swoje mecze domowe. - Trwa szacowanie strat, ale już teraz pewnym jest, iż będą to niebagatelne kwoty, których pokrycia będziemy oczekiwać od sprawców jako organizator imprezy masowej, zgodnie z literami prawa powszechnego i związkowego - komentuje Ruch Chorzów.

Straty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Zniszczeń mieli dokonać zarówno "sympatycy" Górnika Zabrze,  jak również Ruchu Chorzów. 

fot. Ruch Chorzów

Stadionslaskizdemolowany2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3