Oglądała transmisję z samobójstwa i uratowała mieszkańców całego budynku

54 693754

Redakcja

14 lutego, 2022

Gdy mieszkanka powiatu pszczyńskiego natknęła się w internecie na filmik z próby samobójstwa, natychmiast powiadomiła policję. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej w ostatniej chwili zapobiegli tragedii. Dzięki reakcji kobiety, desperat nie zdołał odebrać życia sobie i pozostałym mieszkańcom budynku.

31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego na początku ubiegłego tygodnia prowadził w internecie nietypową transmisję.

Nietrzeźwy mężczyzna na oczach widzów próbował targnąć się na własne życie, a następnie odkręcił butlę z gazem w budynku wielorodzinnym.

Na szczęście kobieta, która była widzem, wykazała się czujnością i o wszystkim szybko powiadomiła dyżurnego pszczyńskiej komendy, który skierował pod wskazany adres służby.

Już po znalezieniu się na korytarzu interweniujący funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach gazu. Policjanci i strażacy błyskawicznie przystąpili do działania. Po siłowym wejściu do mieszkania oczom mundurowych ukazał się znany już z wcześniejszych interwencji 31-latek. Mężczyzna karetką pogotowia został przetransportowany do pszczyńskiego szpitala.

Niewiele później policjanci zostali ponownie zaalarmowani o potrzebie interwencji wobec mężczyzny. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego podczas udzielania pomocy na oddziale szpitalnym stał się agresywny i wulgarny.

Naruszył nietykalność cielesną pielęgniarki, a mundurowych kilkukrotnie znieważył i uderzył. 31-latkowi najpierw udzielono pomocy, a następnie zatrzymano.

Usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa na mieszkańców wspólnie zamieszkiwanego budynku, a także naruszenia nietykalności cielesnej pielęgniarki i policjantów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

W opisywanym zdarzeniu bardzo istotną rolę odegrała zgłaszająca, która błyskawicznie powiadomiła Policję. To właśnie dzięki szybkiej informacji nie doszło do tragedii.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3