Oferta Kolei Śląskich dla grup zorganizowanych

DSC 0819

Redakcja

25 sierpnia, 2023

Już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z jego rozpoczęciem sezon na wycieczki szkolne. Końcówka lata, początek jesieni sprzyjają także wyjazdom innych grup zorganizowanych na wycieczki, dlatego przy tej okazji warto zapoznać się z ofertą Kolei Śląskich na przejazdy grupowe.

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Grupy zorganizowane przez szkoły, uczelnie, biura podróży, zakłady pracy, parafie, placówki opiekuńcze itp. złożone co najmniej z 10 osób mogą skorzystać z oferty na podstawie „Karty przejazdu grupy”. Na każde 10 osób przypada jedna osoba - opiekun, która może podróżować bezpłatnie. 

A ile kosztuje przejazd grupowy? 

Wszystko zależy od tego jak daleko jedziemy. Warto zaznaczyć, że przy przejazdach grupowych stosuje się obniżony cennik stosowany przy przejazdach grupowych, a także ulgi ustawowe (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%) w zależności od indywidualnych uprawnień uczestników grupy. Opiekunowie (1 osoba na 10 uczestników grupy) podróżuje bezpłatnie.

Wyjazd grupą zorganizowaną to zawsze duże wyzwanie organizacyjne. Dlatego też trzeba wszystko zaplanować z wyprzedzeniem. 

Pierwszym krokiem jest wypełnienie „Karty przejazdu grupy”, dostępnej w punktach odprawy Kolei Śląskich oraz na naszej stronie. W przypadku grupy do 33 osób, formularz należy złożyć co najmniej 2 dni robocze przez datą wyjazdu. Do większych grup prosimy o zachowanie terminu co najmniej 4 dni roboczych. Organizator, na podstawie „Karty przejazdu grupy”, zobowiązany jest do zakupu biletów co najmniej na dwa dni przez datą wyjazdu.

Osoba odpowiedzialna za grupę powinna mieć bilety na przejazd w danej relacji oraz „Kartę przejazdu grupy”. Uczestnicy przejazdu grupowego korzystający z ulgi ustawowej muszą posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające te uprawnienia.

Oprócz spraw formalnych, warto zadbać o wspólny komfort podróży, mając na uwadze grupę i pozostałych współpasażerów.

Do zobaczenia na pokładzie pociągu Kolei Śląskich!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3