Ofensywa Tuska i KO w województwie śląskim

DSC 9063 2023 02 28 091750 shmv

Redakcja

17 marca, 2023

Koalicja Obywatelska uwierzyła w to, że może "odzyskać" województwo śląskie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Przygotowano oficjalnie aż trzy spotkania otwarte z Donaldem Tuskiem w naszym regionie, ale to nie koniec aktywności lidera PO i całego KO w woj. śląskim. 

"Tu jest przyszłość" - z takim hasłem politycy Platformy Obywatelskiej wyruszyli w trasę po Polsce. Ich pierwszym przystankiem było województwo łódzkie, gdzie pod koniec lutego spotkali się z mieszkańcami w każdym powiecie. Najważniejszym wydarzeniem było wystąpienie Donalda Tuska w Pabianicach. Były premier obiecał m.in. "zerowy" kredyt na pierwsze mieszkanie dla wszystkich do 45 roku życia oraz dopłatę do najmu. - Mieszkanie prawem, a nie towarem - mówił Tusk, powtarzając tym samym hasło, którym posługuje się od wielu lat polska lewica.

W ubiegły weekend działacze PO odwiedzili województwo wielkopolskie. Teraz ich kolejnym przystankiem będzie województwo śląskie. Ich trasa "Tu jest przyszłość" odwiedzi nasz region w dniach 17-19 marca. Najważniejszymi wydarzeniami będą spotkania z Donaldem Tuskiem. 

Spotkania z Tuskiem - Gdzie? Kiedy?

Na województwo śląskie Platforma Obywatelska chce przeznaczyć oficjalnie trzy dni, ale w rzeczywistości "ofensywa" PO i całej Koalicji Obywatelskiej potrwa w naszym regionie cały tydzień.  Nikogo nie powinno to zdziwić. W polskiej politycy od lat działa zasada "kto wygra na Śląsku, wygra w całej Polsce". W listopadzie ubiegłego roku PO przejęło władzę w sejmiku województwa śląskiego. Koalicja Obywatelska ma również wielu "swoich" prezydentów i burmistrzów w wielu ważnych miastach na terenie województwa śląskiego.

Po programie spotkań, wydarzeń itd., który ciągle się zmienia, widać wyraźnie, że Donaldowi Tuskowi zależy na zdobyciu nowego elektoratu (lub odzyskaniu starego) w województwie śląskim. Przez najbliższy tydzień odwiedzi każdą "częśc" województwa śląskiego.

Pierwsze spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem odbędzie się 17 marca o godzinie 17:00 w Bytomiu. Miejsce: Hala na Skarpie. - Najważniejsi politycy w Polsce przed nadchodzącymi wyborami odwiedzają Bytom. Donald Tusk spotka się z bytomianami już w najbliższy piątek o godz. 17.00 w Hali na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a. Spotkanie ma charakter otwarty, każdy z Was może w nim wziąć udział - informuje prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Na sobotę zaplanowano w Katowicach wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W niedzielę Donald Tusk spotka się z mieszkańczmi w Żywcu. Wydarzenie zaplanowane zostało na godzinę 17:00 w Miejskim Centrum Kultury.

Ale to nie koniec. 23 marca odbędzie się spotkanie otwarte z Tuskiem w Częstochowie (IV LO im. H. Sienkiewicza, Hala Sportowa, godz. 17:00). Natomiast w następny weekend Donald Tusk weźmie udział w Campus Przyszłość Polska, który zorganizowany zostanie w Sosnowcu. 

Do tego należy doliczyć kilkadziesiąt spotkań z politykami KO w całym województwie śląskim. Większośc z nich odbędzie sięw piątek, 17 marca. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3