Odwołane zajęcia w szkole w Jasienicy! Nauczycielka chora na koronawirusa?

Obraz 032

Redakcja

26 lutego, 2020

Wójt Jasienicy Janusz Pierzyna zawiesił w środę zajęcia w zespole szkolno-przedszkolnym w Mazańcowicach. W placówce w poniedziałek uczyła kobieta, która wróciła z Rzymu z objawami paragrypowymi. Tego samego dnia zgłosiła się do bielskiego szpitala.

"Czekamy na wyniki badań nauczycielki. Mają nadejść w środę. Jeśli okaże się, że to zwykłe przeziębienie, wówczas młodzież w czwartek wróci do szkoły. Jeśli wyniki nie dotrą w środę, to zajęcia będą zawieszone także jutro" – powiedział wójt.

Najnowsze informacje są takie, że zajęcia dziś są odwołane, prawdopodobnie dzieci nie pójdą do szkoły także jutro.

Samorządowiec poinformował, że w placówce uczy się ok. 700 dzieci. W środę przyszło do niej jedno dziecko. Szkoła była niedostępna dla osób spoza niej.

Kobieta, która wróciła z Rzymu, zgłosiła się w poniedziałek z objawami paragrypowymi do SOR-u bielskiego Szpitala Wojewódzkiego. Miała m.in. gorączkę i dolegliwości infekcyjne. "Nie miała kontaktu z innymi pacjentami. Została natychmiast odizolowana w specjalnie do tego wyznaczonym pomieszczeniu w szpitalu" – informowała wówczas rzecznik placówki Anna Szafrańska.

W związku z podejrzeniem obecności koronawirusa została przewieziona do szpitala zakaźnego w Chorzowie.

We wtorek lokalne media informowały, że kobieta wróciła z Rzymu w niedzielę. Zanim zgłosiła się do bielskiego szpitala, w poniedziałek prowadziła jeszcze lekcję w szkole w Mazańcowicach. Jest tam nauczycielem. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

Pismo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.0µg/m3 PM2.5: 20.2µg/m3