Od dzisiaj naprawy gwarancyjne na Katowickiej w Bytomiu. Wyznaczono objazdy

D4 N9980 kopia

Redakcja

27 czerwca, 2022

Uszkodzone płyty w jezdni oraz na torowisku w ulicy Katowickiej w Bytomiu zostaną wymienione w ramach prac gwarancyjnych, które rozpoczną się już w poniedziałek 27 czerwca 2022 r. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w połowie 2021 roku zgłosił wykonawcy przebudowy konieczność wykonania niezbędnych napraw uszkodzonych płyt granitowych.

Podczas wizji lokalnej w połowie zeszłego roku na ul. Katowickiej z udziałem wykonawcy zostały wskazane uszkodzenia w płytach granitowych. Uszkodzenia pojawiły się na krawędziach płyt, widoczne są także liczne spękania, wykruszenia, a także odspojenie części płyt od podłoża”

mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Wykonawca zobowiązał się, że dokona gwarancyjnej naprawy i wymieni uszkodzone płyty oraz wdroży nowe rozwiązania, które pozwolą w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń. Teraz rozpoczyna się realizacja napraw gwarancyjnych”

podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Nowa organizacja ruchu w związku z remontem


W związku z pracami naprawczymi organizacja ruchu na ul. Katowickiej od poniedziałku ulegnie zmianie. Od godzin porannych ul. Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Matejki.

Ruch na tym odcinku zostanie utrzymany dla pieszych, rowerzystów oraz dla komunikacji tramwajowej.

Na czas prowadzonych robót zostaną wyznaczone objazdy: dla kierujących poruszających się w kierunku ul. Matejki objazd zostanie poprowadzony ulicami Korfantego i Krakowską, natomiast dla kierujących poruszających się w kierunku ul. Katowickiej objazd zostanie poprowadzony ulicami Krakowską, Józefczaka i Piastów Bytomskich.

 

Źródło: UM Bytom

D4 N9971 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3