Obywateskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Częstochowie. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie

42 688201

Redakcja

27 grudnia 2021

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 37-latka, który kierował seatem po drogach Wancerzowa znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, kierujący miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Wancerzowie. Gdy policjanci z ruchu drogowego dotarli na miejsce, seat, którym kierował mieszkaniec Mstowa stał na środku drogi, a dwóch mężczyzn przytrzymywało 37-latka, by nie uciekł.

Jak się okazało, chwilę wcześniej wyjeżdżając seatem z drogi podporządkowanej o mało nie doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami.

I to właśnie kierowcy z tych pojazdów – mieszkańcy powiatu częstochowskiego uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 37-latkowi.

Badanie wykazało, że kierujący seatem miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i kierował pomimo dożywotniego sądowego zakazu.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

37-latek znany jest częstochowskim stróżom prawa. Około 3 tygodni wcześniej zatrzymali go do kontroli. Wtedy również kierował w stanie nietrzeźwości i zlekceważył postanowienie sądu. Badanie wykazało wówczas ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3