Obywatel Azerbejdżany chciał kierować autobusem miejskim bez ważnego prawa jazdy!

Sg

Redakcja

29 sierpnia, 2023

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu obywatela Azerbejdżanu w Bytomiu. Mężczyzna ubiegał się o pracę kierowcy autobusu komunikacji miejskiej. Okazało się, że przedstawił fałszywe papiery. 

Kontrola została przeprowadzona w Bytomiu. Cudzoziemiec stwierdził, że jego dokumenty znajdują się w firmie transportowej, w której ubiega się o zatrudnienia. 

- Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielem tej firmy, po czym współwłaściciel podmiotu gospodarczego niezwłocznie dostarczył na miejsce kontroli dokumenty Azera. Wśród tych dokumentów znajdowało się prawo jazdy wydane przez władze Azerbejdżanu, które uprawniało jego posiadacza do prowadzenia autobusu - informuje straż graniczna.

Dokument jednak wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Prawo jazdy były fałszywe. Mężczyzna wprowadził w błąd polskiego pracodawcę w trakcie kompletowania dokumentacji w związku z ubieganiem się o przyjęcie do pracy na stanowisku kierowcy autobusu komunikacji miejskiej.

- Cudzoziemcowi przedstawiono zarzut posłużenia się przed pracownikiem firmy transportowej jako autentycznym podrobionym dokumentem w postaci azerskiego prawa jazdy (art. 270 kk). Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze uzgodnionej z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu - dodaje straż graniczna.

Ponadto otrzymał zakaz wjazdu do Polski i strefy Schengen na okres roku, a do 30 dni ma wyjechać z Polski. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3