Obóz dla piłkarzy? Kibice Ruchu: "po co to komu"?!

Csm MVI 0454 1 1205d59b22

Redakcja

14 stycznia 2020

Aplikacja Ruchu Chorzów staje się coraz popularniejsza. Jednak nie wszystko, na co zbierane są pieniądze podoba się kibicom Ruchu.

Kością niezgody jest sponsorowanie lub jak piszą organizatorzy „dołożenie się” do obozu przygotowawczego Ruchu Chorzów. Nie wszystkim taki cel się podoba, a sami organizatorzy zbiórki są zaskoczeni reakcją kibiców.

Pragniemy przypomnieć, że aplikacja ma odciążyć finansowo klub, a nie tylko go co jakiś czas pudrować”

napisali Ultras Niebiescy

Wydawać się może, że kibice wolą cele, które są widoczne i namacalne. Takie jak m.in. wspomniany remont szatni, czy zagospodarowanie przestrzeni na ścianach klubowych budynków. Ultras Niebiescy mówią wprost – nie tędy droga.

To tylko pudrowanie. Na zbieranie na te wszystkie cele przyjdzie jeszcze czas, ale umówmy się - klub dalej walczy o życie i są pewne priorytety”

dodają

Najważniejszym celem dla organizatorów jest odbudowa klubu, który znajduje się w III lidze i boryka się z problemami finansowymi.

Mimo, że w klubie pod względem organizacyjnym dawno nie było tak dobrze jak teraz, to dalej nie ma "górki" finansowej, która mogłaby pokryć profesjonalny obóz”

piszą ultras niebiescy

Ultras Niebiescy uczulają, że są cele przydatne, ale nie priorytetowe oraz niezbędne. Obóz przygotowawczy należy do tej drugiej grupy. Wszystkie cele są konsultowane z prezesem, trenerem i pracownikami klubu. To oni wiedzą czego najbardziej brakuje Ruchowi Chorzów.

W sprawie wypowiedział się Szymon Michałek, znany z walki o stadion dla Ruchu Chorzów

Wszystkie działania zmierzające do odciążenia budżetu Ruchu są dobre. Ludzie szybko zapominają, ale nie wyglądało to dobrze jeszcze kilka miesięcy temu. Skupmy się na poszukiwaniu nowych przychodów do klubu. Szkoda czasu na marudzenie. – pisze Szymon Michałek

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3