Obfite ulewy w Wiśle nie oszczędziły Adama Małysza

Galeriamalysza

Redakcja

28 sierpnia, 2023

Ulewa i powódź, które nawiedziły Wisłę, doprowadziły do wielu szkód. Ucierpiała m.in. Galeria Trofeów Adama Małysza. 

To co działo się w minioną sobotę, można nazwać małym armagedonem w Beskidach. Najpierw w okolicach południa przez m.in. Wisłę przeszły olbrzymie ulewy. Natomiast nocna burza zmusiła organizatorów Męskiego Grania do przerwania koncertu w Żywcu.

W sumie od soboty do niedzieli rano straż pożarna interweniowała około 200 razy w powiatach cieszyńskim, bielskim i żywieckim. 

Sobotnie ulewy doprowadziły do małej powodzi w Wiśle. Wylały m.in. lokalne potoki, woda schodziła też z gór razem z błotem. Zalało wiele dróg, w tym drogę wojewódzką w centrum miasta. Szkody dotknęły wielu mieszkańców. Na tory w Wiśle osunęła się skarpa. Wiele ulic było nieprzejezdnych. Burmistrz miasta ogłosił odwołanie tegorocznej imprezy z okazji dożynek. 

W wyniku ulew i powodzi, ucierpiał też jeden z najbardziej znanych mieszkańców Wisły, Adam Małysz. A dokładnie jego galeria Trofeów przy ul. 1 Maja. Została całkowicie zalana. 

- Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć - poinformował Adam Małysz. 

fot. screen Adam Małysz 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3