Górny Śląsk słynie z wielu wspaniałych zespołów muzycznych. Nowa generacja również nie zawodzi. Jeszcze nie tak dawno temu sławę zyskał duet The Dumplings. Za chwilę to samo może czekać IKSY!
IKSY to zespół z Górnego Śląska, który nie boi się łączyć ze sobą różnych gatunków muzycznych. IKSY to po prostu znajomi z liceum, których połączyła miłość do muzyki. Skład zespołu tworzą:
Agata Duda - wokal, ukulele
Radosław Kasprzycki - gitara elektryczna
Filip Bojdoł - skrzypce, klawisze Jakub Kasprzycki - gitara basowa
Piotr Harazin - perkusja.
Mówią o sobie: Muzyka wielu zwrotów akcji, opakowana w gry słowne i muzyczne eksperymenty. Droczymy się muzycznie, poruszając się po cienkiej granicy, między tym, co jest “na czasie”, a tym, co zupełnie od “czasu” odbiega. Najważniejszy jest dla nas kontakt z publicznością podczas koncertów. Za sukces postrzegamy sobie rozgrzanie publiczności jako support przed takimi wykonawcami jak: Paweł Domagała, Julia Pietrucha, Łąki Łan, Smolik/Kev Fox, Chorzy czy Wiewiórka na drzewie, a także pozytywny odbiór naszej twórczości przez tłumnie zgromadzoną publiczność podczas Juwenaliów Krakowskich i Gliwickich, gdzie mieliśmy okazję wystąpić w roku 2019. Dużym wyróżnieniem jest dla nas również tytuł Laureata Festiwalu FAMA 2019 za nieszablonową postawę artystyczną, występ na niemieckim festiwalu Bochum Total 2019 oraz występ na jednej scenie z zespołem Happysad. W roku 2020 udało nam się gościć w radiowej Trójce w programie “Trójka Żąda debiutów”, obecnie pracujemy nad nowym materiałem. Przede wszystkim chcemy się rozwijać, mieć okazję pokazać się szerszej publiczności w nowym miejscach - w Polsce i za granicą! Dopiero się rozkręcamy, ale liczymy, że wraz z wytrwałą pracą lista naszych osiągnięć będzie się systematycznie powiększać!
2020 rok to premiera ich nowej płyty - Piękno chaosu. Dostępna jest na platformach streamingowych, a w formie fizycznej można ją zakupić po kontakcie z zespołem.
Oto próbka ich możliwości!
fot. Martyna Beskiewicz