O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Tychach [Wideo]

Omijanie przed przejściem

Redakcja

24 stycznia, 2024

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych jest omijanie pojazdu zatrzymującego się przed przejściem. Przykładem tego, jak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii jest nagranie, które wpłynęło na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej”.

Dowodem na to, że wśród naszego społeczeństwa coraz częściej nie ma przyzwolenia na lekceważenie przepisów drogowych są nagrania, które wpływają na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej”. 

Skrajnie niebezpieczny manewr został zarejestrowany na jednym z przejść dla pieszych na Alei Bielskiej w Tychach. Jeden z kierujących, jadący prawym pasem ruchu zatrzymał się, ustępując pieszej pierwszeństwa na pasach. W momencie, kiedy piesza znajdowała się już na przejściu, jadący lewym pasem ruchu kierujący mercedesem ominął stojący samochód.

Zdrowy rozsądek przechodzącej kobiety, która popatrzyła w swoją lewą stronę, niewątpliwie uchronił ją od potrącenia. Teraz sprawą kierowcy zajmą się policjanci z tyskiej komendy. Za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu przewidziany jest mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.


powiązane artykuły:

Potracenie na przejsciu w zorach
Lokalne 22 stycznia, 2024

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w rejonie targowiska w Żorach. Na przejściu dla pieszyc

50 791653
Lokalne 21 grudnia, 2023

70-latka została potrącona na pasach. Najprawdopodobniej kierowca ciężarówki zignorował czerwone

Police 112
Lokalne 8 grudnia, 2023

Gliwicka policja poszukuje kierowcy, który potrącił dwie nastolatki i uciekł z miejsca zdarzenia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3