Nowy przystanek w Koniecpolu

Csm Przystanek Koniecpol Centrum pociag przy peronie fot Paulina Bus 25bb6c5f49

Redakcja

22 czerwca, 2023

W ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 w Koniecpolu powstał nowy przystanek kolejowy. Według PKP PLK poprawi dostęp mieszkańców do kolei.

Nowy przystanek nazywa się Koniecpol Centrum i powstał na linii Kielce - Fosowskie między przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol. Podróżni od 11 czerwca mogą dojechać z niego m. in. do Częstochowy, Kielc, Buska-Zdroju i Włoszczowy. 

- Wybudowano dwa jednokrawędziowe perony, które wyposażono w wiaty i ławki oraz poręcze do odpoczynku na stojąco. Zamontowano jasne oświetlenie ledowe. Orientację w podróży ułatwia oznakowanie, system rozgłoszeniowy oraz system sygnalizacji czasu. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się dostępna jest pochylnia. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą - informuje PKP PLK.

Na przystanku zainstalowano również monitoring. Mieszkańcy mogą pozostawić swoje rowery przy wiatach ze stojakami rowerowymi. Przy nowym przystanku można zaparkować również samochód na jednym z 17 miejsc postojowych. 

Wartość inwestycji to ok. 3,4 mln zł netto.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3