Nowy prezes Polskiej Grupy Górniczej. Pracował w ABW

Pgg

Redakcja

12 marca 2024

11 marca 2024 roku Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej podjęła uchwały o powołaniu nowego zarządu spółki. "Szefem" największej grupy górniczej w Europie został Leszek Pietraszka.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej S.A. podjęła uchwały o odwołaniu ze składu Zarządu PGG S.A. z dniem 17 marca 2024 roku Prezesa Tomasza Rogali oraz z dniem 31 marca 2024 roku Wiceprezesa Zarządu PGG S.A. ds. Finansowych Andrzeja Paniczka. W lutym rada nadzorcza odwołała dwóch innych wiceprezesów. 

Nowym prezesem PGG od 18 marca będzie Leszek Pietraszka. Jest to osoba z doświadczeniem w służbach. Był dyrektorem delegatur ABW w Katowicach i Opolu. W ostatnich latach był m.in. członkiem rady nadzorczej spółki Haldex należącej do Holdingu KW. 

Jak informuje Krajowe Centrum Prawa Karnego, do którego należy Pietraszek, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku „Politologia”, ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne”, studia MBA na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz zdał egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych.

4 marca Leszek Pietraszek został członkiem rady nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. 

Nowi wiceprezesi PGG

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej powołała też nowych wiceprezesów. Zostali nimi:

  • Wiceprezes Zarządu PGG S.A. ds. finansowych - Bartosz Kępa
  • Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży - Iwona Szczygioł

Szczygioł była dyrektorem ds. handlowych spółki Węglokoks Kraj. Kępa w ostatnich latach pracował w koncernie Vattenfall. Był też wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego. 

W zarządzie PGG pozostaje Rajmund Horst, który jako wiceprezes odpowiedzialny jest za produkcję. 

W sumie w ogłoszonych konkursach na Prezesa Zarządu PGG S.A., Wiceprezesa ds. Finansowych oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży zgłosiło się 20 kandydatów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3