Nowy prezes EC Będzin Wytwarzanie

Ecbedzin

Redakcja

2 marca 2024

Sławomir Wołyniec został nowym prezesem EC BĘDZIN Wytwarzanie Sp. z o.o. Wyboru dokonała Grupa Altum Sp. z o. o., która przed miesiącem została większościowym udziałowcem EC BĘDZIN Wytwarzanie i dysponuje uprawnieniem osobistym do wskazania prezesa zarządu.

Poprzedni prezes Jerzy Nabiałczyk został prokurentem w EC BĘDZIN Wytwarzanie Sp. z o. o. Priorytetem dla nowego prezesa jest umocnienie pozycji na rynku.

Jestem zaszczycony i pełen entuzjazmu, stając na czele EC BĘDZIN Wytwarzanie Sp. z o. o. Nasza firma ma solidne fundamenty i wyjątkową historię. Moim priorytetem będzie wzmacnianie naszej pozycji na rynku oraz zbudowanie świadomości społecznej jak ważnym aspektem bezpieczeństwa naszego kraju jest niezależność energetyczna i dlaczego takie spółki jak EC BĘDZIN Wytwarzanie są jedynym gwarantem takiej niezależności – powiedział po nominacji Sławomir Wołyniec.

Grupa Altum po przejęciu EC Będzin Wytwarzanie zadeklarowała dalsze inwestowanie w spółkę i prowadzenie takich działań, które przybliżą transformację elektrociepłowni. Właściciel obiecuje także zapewnienie mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego. 


fot. materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3