Nowy Brynów-nowoczesne osiedle przy ul. Rzepakowej w Katowicach

Nowybrynow

Redakcja

19 sierpnia, 2022

Mieszkania w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych takich jak parki, lasy gminne czy tereny zieleni osiedlowej są coraz bardziej pożądane na rynku. Z drugiej strony, nie bez znaczenia jest odległość od centrum. Nikt nie chce nie spędzać zbyt wiele czasu w samochodzie wracając z pracy. Katowice są miastem, które może się poszczycić sporą ilością terenów zielonych będąc jednocześnie stolicą metropolii. Jednym z miejsc, które łączy w Katowicach łatwy dostęp do terenów rekreacyjnych i wygodną komunikacją z centrum miasta jest osiedle Nowy Brynów

2 etapy inwestycji Nowy Brynów

W pobliżu Katowickiego Parku Leśnego, przy ulicy Rzepakowej 4, w południowo-zachodniej części Katowic znajduje się nowoczesne osiedle Nowy Brynów. Inwestycja powstawała etapowo.

Pierwszy etap obejmował budowę jednego ośmiokondygnacyjnego bloku. Znalazło się w nim 350 mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od 32 do 115 mkw. Parter budynku przeznaczono na lokale usługowe, zaś na poziomie -1 znajduje się poziemny garaż oraz komórki lokatorskie. Miejsca postojowe znalazły się również na zewnątrz budynku.

W ramach drugiego etapu inwestycji Nowy Brynów powstał kolejny ośmiokondygnacyjny budynek. Zaprojektowano w nim 142 mieszkania o zróżnicowanych układach i  powierzchniach od 36 do 98 mkw. W ofercie znalazły się zarówno kawalerki, jak i dwu-, trzy- oraz czteropokojowe mieszkania. Dodatkową przestrzeń użytkową, która sprawdza się przy przechowywaniu np. rowerów, zapewnia 70  komórek lokatorskich. Drugi etap posiada również, jak w przypadku pierwszego, naziemne miejsca postojowe oraz podziemną halę garażową.

Nowy Brynów mieszkania

Wewnątrz budynków znajdują się cichobieżne windy, a cała inwestycja została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osiedle posiada także ogólnodostępną część rekreacyjną z ławeczkami, ścieżką spacerową i fontanną.

Kolorystyka budynków jest stonowana a architektura minimalistyczna co sprawia, że idealnie wkomponowała się w otoczenie i wtopiła w istniejącą tkankę miejską tworząc komfortową przestrzeń dla mieszkańców.

Nowy Brynów lokalizacja

Brynów to pełna zieleni, spokojna i dobrze skomunikowana dzielnica Katowic – doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób w każdym wieku.

Nowy Brynów Katowice

Lokalizacja osiedla zapewnia mieszkańcom wygodne połączenie komunikacyjne z centrum i pozostałymi dzielnicami miasta. W pobliżu przebiegają ulice: Kościuszki oraz 73 Pułku Piechoty, które umożliwiają wyjazd na autostradę A4 oraz drogę 86. 150 metrów od osiedla znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Brynów Rzepakowa zaś w odległości  1,5  kilometra - dworzec PKP Ligota.

W okolicy nie brakuje kiosków, sklepów, stacji benzynowych, szkół i przedszkoli.  Najbliżej, w odległości 240 m, położone jest Przedszkole Niepubliczne Tęcza Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. W odległości 410 m znajduje się Lidl, nieco dalej E.Leclerc- 530 m od osiedla.

Mocną stroną tej lokalizacji jest również bliskość obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. 500 m od osiedla znajduje się boisko a najbliższym zielonym punktem na mapie jest rozległy Katowicki Park Leśny z licznymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi  oraz atrakcjami dla dzieci.

fot. Atal S.A.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3