Nowe wozy strażackie dla powiatu będzińskiego

Hgfdeyhgvx

Redakcja

5 kwietnia, 2022

W poniedziałek 4 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie odbyło się uroczyste przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego GCBA na podwoziu Scania.

Z uwagi na specyfikę rejonu operacyjnego oraz ilość interwencji, samochód został wyposażony w sprzęt umożliwiający podjęcie działań niemalże z każdej dziedziny ratownictwa. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec pogratulował druhom nowego wozu.

Mam nadzieję, że otrzymany pojazd przyczyni się do jeszcze efektywniejszej pracy jednostki i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu”

powiedział Starosta.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Joanna Kobryń reprezentująca Posła na Sejm Rafała Adamczyka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera.

Koszt zakupu samochodu to 1 140 000 zł. Był możliwy dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych (570 000 tys zł.) za pośrednictwem Funduszu Wsparcia jak również środkom przekazanym przez WFOŚIGW w Katowicach.

Dodatkowo do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi został przekazany ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy Renault Kerax oraz pojazd specjalny drabina Man Metz.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Będzinie

Nbgvdsa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3