Nowe radiowozy oraz quad dla policjantów z Wisły i Istebnej

nowe radiowozy w Wiśle i Istebnej

Redakcja

2 stycznia 2023

Z końcem roku na terenie Komisariatu Policji w Wiśle odbyło się oficjalne przekazanie dwóch nowych, nieoznakowanych radiowozów Kia Sportage oraz quada. Jeden z samochodów będzie służył policjantom z wiślańskiego komisariatu, natomiast drugi trafi do mundurowych z Posterunku Policji w Istebnej, z kolei quad będzie wykorzystywany przez obie jednostki.  Nowe samochody zostały zakupione z funduszu Policji oraz środków przekazanych przez cieszyńskie starostwo, Urząd Miasta w Wiśle oraz Gminę Istebna.

W uroczystości przekazania nowych pojazów wziął udział Komendant Powiatowy Policji Cieszynie inspektor Jacek Stelmach oraz jego zastępca młodszy inspektor Arkadiusz Bloch. Na miejscu obecny był także Komendant Komisariatu Policji w Wiśle nadkomisarz Tomasz Domagała wraz ze swoim zastępcą podkomisarzem Maciejem Szałkowskim oraz kierownikiem Posterunku Policji w Istebnej aspirantem sztabowym Marcinem Sztwiertnią.

Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali:

- Starosta Cieszyński Pan Mieczysław Szczurek
- Burmistrz Miasta Wisły Pan Tomasz Bujok
- Wójt Gminy Istebna Pani Łucja Michałek- Chudecka
- z ramienia Zarządu Rady Powiatu Cieszyńskiego Pan Jan Poloczek
- Przewodniczący Rady Miasta w Wiśle Pan Janusz Podżorski

Wyposażenie jednostki we wskazane samochody oraz quada pozwoli optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. 

Docelowo quad będzie wykorzystywany w służbie do patrolowania terenów leśnych czy trudnodostępnych, gdzie nie jest możliwy wjazd radiowozem. Ma to ułatwić policjantom szybkie dotarcie z pomocą do potrzebujących mieszkańców miasta lub turystów. Wykorzystanie quada umożliwi także policjantom prowadzenie poszukiwań osób zaginionych w trudnym terenie. Przekazany pojazd został sfinansowany w całości ze środków Policji.


nowe radiowozy w Wiśle i Istebnej

powiązane artykuły:

nowy radiowóz w Rybniku
Lokalne 30 grudnia 2022

Flota Komendy Miejskiej Policji w Rybniku właśnie wzbogaciła się o nowy oznakowany radiow

62 731549
Lokalne 1 listopada 2022

Tyska policja może pochwalić się nowym radiowozem marki Volkswagen Crafter z wyposażeniem tak zwaneg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3