Nowe połączenie do Tarnowskich Gór!

1024px Tarnowskie Gory Gonzalo Baeza

Redakcja

25 sierpnia 2020

Od 1 września 2020 roku Trelek Bus sp. z o.o. uruchamia linię komunikacyjną nr 14 Kamieńskie Młyny – Tarnowskie Góry przez Kamienicę, Lubszę i Woźniki.

Starania nad zorganizowaniem dodatkowego kursu trwają od ubiegłego roku szkolnego. Do Urzędu Miejskiego w Woźnikach napływały sygnały od rodziców uczniów dojeżdżających do szkół w Tarnowskich Górach, iż funkcjonująca linia obsługiwana przez Uni Metal, jest niewystarczająca. Zdarzały się przypadki pozostawania młodzieży na przystankach z powodu przepełnienia busa. Dzięki porozumieniu z firmą Trelek, rozkład jazdy zostanie uzupełniony o nowy kurs. Na trasie Kamieńskie Młyny - Tarnowskie Góry, w godzinach uwzględniających plan zajęć szkolnych, kursować będą dodatkowe busy.   

Cena biletu jednorazowego do Tarnowskich Gór wyniesie:  z Kamieńskich Młynów – 7 zł, z Kamienicy i Lubszy  – 6 zł, z Woźnik – 5 zł.

Cena biletu miesięcznego szkolnego odpowiednio: z Kamieńskich Młynów – 120 zł, z Kamienicy i Lubszy  – 110 zł, z Woźnik – 100 zł.

Przewoźnik deklaruje, że w razie zainteresowania pasażerów, liczba kursów może zostać zwiększona – po uzyskaniu stosownego zezwolenia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W związku z tym przewoźnik zwraca się z prośbą do pasażerów – mieszkańców Gminy Woźniki o nadsyłanie wszelkich uwag na jego adres poczty elektronicznej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3