Nowe miejsce na terenie ośrodka wypoczynkowego Paprocany. Co powstanie?

Jhgfdt mgfd

Redakcja

12 listopada, 2022

Na terenie ośrodka wypoczynkowego Paprocany w przyszłym roku postanie obiekt gastronomiczny. Urząd Miasta Tychy rozstrzygnął przetarg na remont i przebudowę jednego z obiektów przy ulicy Parkowej 17.

Umowa z dzierżawcą została już podpisana. Zwycięzca przetargu ma czas do 31 października 2023 roku na przygotowanie obiektu do rozpoczęcia działalności zgodnie z zaproponowanym projektem. Za rok - w listopadzie restauracja powinna już działać.

Projektowany budynek będzie miał 1 kondygnację, a sama bryła ma prostą, nowoczesną formę o stonowanej kolorystyce w odcieniach beżu i grafitu z elementami stalowymi. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 378 m2.

"Budynek zaprojektowano jako całość więc budynek od strony północnej zostanie połączony z budynkiem po stronie południowej. Większość elewacji zachodniej - od strony jeziora, zostanie przeszklona, zaprojektowano fasadę szklaną na pełną wysokość, by odbijała się w niej zieleń i jezioro. Pozostała część elewacji zostanie wykończona płytą włókno-cementową ryflowaną w kolorze beżowym" – mówi Katarzyna Szymkowska – naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UM Tychy.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także znaczne zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Obecnie teren prawie w całości jest utwardzony płytami betonowymi. Zaprojektowano wiele donic terenowych z roślinnością. Część tarasu betonowego zastąpi trawnik. Rosnące w tym miejscu drzewa zostaną zachowane.

W ramach inwestycji pojawią się także stojaki na rowery w trzech lokalizacjach w pobliżu nowego obiektu.  

Firma AQVA Spółka z o.o. która wygrała przetarg, zgodnie z umową będzie dzierżawiła obiekt przez 20 lat – do 2042 roku.

 

Źródło: UM Tychy

Iuytuhd

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.9µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3