Noc świętojańska na Szyndzielni. Podziwiaj nocą Beskidy

2023 05 27 22 29 24 NET Adrian Bielec

Redakcja

23 czerwca, 2023    Bielsko-Biała

Na niezapomnianą, pełną atrakcji Noc Świętojańską na Szyndzielni zaprasza ZIAD Bielsko-Biała. Będzie folkowa muzyka w najlepszym wydaniu, nocne przejazdy kolejką, kuchnia prosto z ogniska, szukanie kwiatu paproci i plecenie wianków.

Wszystko zacznie się 23 czerwca ok. godziny 17.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Górna Stacja Kolei Linowej Szyndzielnia stanie się miejscem, gdzie magia spotka się z przyjemnością, a emocje ze sztuką ludową.

Po pierwsze, Noc Świętojańska 23 czerwca to niepowtarzalna możliwość nocnej jazdy kolejką i oglądania widoków do północy, bo Kolej Linowa Szyndzielnia będzie kursować właśnie do godziny 24.00, dając możliwość podziwiania z góry miasta Bielsko-Biała i Beskidów.

Na górze będzie można skorzystać z kulinarnej uczty przy ognisku.

Ale to nie wszystko. W części rozrywkowej w planach są warsztaty plecenia wianków – każdy będzie mógł przygotować z dostępnych kwiatów i ziół wianek dla siebie. Kolejny punkt to rodzinna gra terenowa Poszukiwanie kwiatu paproci z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy ratownictwa wysokościowego z wieży widokowej w wykonaniu grupy beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wiele innych atrakcji. Na najmłodszych czekać będzie strefa dziecięca z malowaniem twarzy, balonami, bańkami mydlanymi i tatuażami.

O godzinie 19.00 rozpocznie się specjalny, akustyczny koncert zespołu CudaWianki, a około godziny 22.00 spektakl Teatru Ognia Tesserakt.

powiązane artykuły:

Przystanek Szyndzielnia fot WK UM w BB
Turystyka 10 listopada, 2022

11 listopada po zakończeniu inwestycji drogowej nastąpi przywrócenie kursowania autobusów komunikacj

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB
Turystyka 31 maja, 2023

Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego Szyndzielnia w obiektywie. Wystarczy zro

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3