Noc Spadających Gwiazd w Bytomiu. Warsztaty, wernisaż i obserwacja

Noc spadaja cych gwiazd Plakat B1 1

Redakcja

13 sierpnia, 2022

W tym roku rój meteorów zwany perseidami najlepiej będzie widoczny w sobotę 13 sierpnia. Z tej okazji w ramach „Lata w mieście” w Lokalu w Bytomiu na Placu Sobieskiego 3 odbędą się warsztaty, wernisaż oraz obserwacja nieba przez teleskop.

Perseidy to drobiny pozostawione w przestrzeni przez kometę Swift-Tuttle, przez które będzie przedzierać się nasza planeta. Dzięki temu na niebie będziemy mogli oglądać rój meteorytów. Jest to zjawisko, które co roku pod chmurkę przyciąga mnóstwo fanów.

W sobotę, 13 sierpnia w Lokalu w Bytomiu na Placu Sobieskiego 3 odbędą się ciekawe wydarzenia:

  • godz. 17:00 - Warsztaty "Nie z tej Ziemi", czyli twórcze rękodzieło z Magdą z pracowni Tusz i Wiatr (wydarzenie bezpłatne, ale obowiązują zapisy pod mailem stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com)
  • godz. 19:00 Wernisaż zdjęć Drogi Mlecznej i głębokiego nieba autorstwa Marzeny Rogozińskiej, której zeszłoroczne zdjęcie zostało wyróżnione przez NASA. Astrofotografka opowie o swojej pracy, zdjęciach i obserwacji nieba. 
  • A po zmroku? - Tworzenie progresywnej instalacji inspirowanej gwiazdozbiorem Pegaza.  - Obserwacja nieba i perseidów przez teleskop. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 13.4µg/m3