Nietrzeźwy kierowca zaproponował policjantom po tysiąc złotych łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

50 715544

Redakcja

13 lipca, 2022

Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali 55-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Sosnowca, usiłując uniknąć odpowiedzialności, zaproponował mundurowym, że podjedzie z nimi do bankomatu i wypłaci każdemu z nich po tysiąc złotych.

Policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzili w poniedziałek poranną kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Tuż przed 7.00 w Ornontowicach na ulicy Chudowskiej badaniu został poddany kierowca osobowego opla. Urządzenie wykazało nieco ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Zaskoczony sytuacją 55-latek postanowił wybrnąć z kłopotliwej dla niego sytuacji. Tym bardziej, że samochód który prowadził, należał do jego szefa.

Mieszkaniec Sosnowca zaproponował policjantom, że może podjechać z nimi do najbliższego bankomatu i wypłacić im po tysiąc złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: usiłowania udzielenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany został już objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Mikołowie

50 715545

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3